Mistrzostwa Polski Uczelni Mundurowych – I Puchar Rektorów

W dniach 11 – 13 czerwca 2010 r. na obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej rywalizowali ze sobą mundurowi studenci z całej Polski.

W ramach Zawodów Sportowych Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów rywalizowały ze sobą drużyny Akademii Morskiej w Gdyni, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz gospodarze zawodów Wojskowa Akademia Techniczna i Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Duża hala w piątkowy poranek wypełniła się kibicami i znamienitymi gośćmi. Na rozpoczęcie zawodów przybył Prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, delegaci Wojskowej Federacji Sportu, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Swoją obecnością zaszczycili Nas również Rektorzy – Komendanci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i Wojskowej Akademii Technicznej, którzy wspólnie dokonali otwarcia zawodów, życząc zawodnikom sukcesów oraz wspaniałego widowiska kibicom. Piątkowe popołudnie upłynęło pod znakiem piłki nożnej. O godzinie 15 w szranki stanęli piłkarze. Pozostała część reprezentacji albo kibicowała swoim kolegom albo przygotowywała się w tym czasie na treningach. Po trudach pierwszych meczy wraz z władzami i studentami naszej Alma Mater, zawodnicy i trenerzy relaksowali się na pikniku integracyjnym.

W sobotę sportowcom dopisywały humory, ale pogoda dawała się we znaki – żar lał się z nieba. Trenerzy nadzorowali poczynania swoi podopiecznych. Rywalizacja była bardzo zacięta. W takcie zawodów, na poligonie przygotowane były pokazy sprzętu wojskowego. Płk Świder ze swoimi współpracownikami odkrywali przed widzami sekrety KTO Rosomak oraz czołgu PT-91. Chętni mogli przez chwilę poczuć się jak zawodowi żołnierze, pokonując poligon wewnątrz pojazdów. Dzięki uprzejmości firmy Honda oraz Motocyklowego Centrum Serwisowego, można było testować możliwości dwóch quadów. Na stadionie, dzieci cieszyły się profesjonalnym makijażem i barwnymi wzorami na twarzach. Odważni próbowali zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową. Uwieńczeniem wyczerpującego dnia, była impreza pożegnalna w klubie Remont, gdzie zabawom nie było końca.

Oficjalne wyniki, nagrody, gratulacje i przede wszystkim radość – tak wyglądało zakończenie zawodów. Zwyciężyła Wojskowa Akademia Techniczna, drugie miejsce zdobyła Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli podchorążowie ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Wrażenia koordynatorów mł. ogn. pchor. Macieja Szramy i st. kpr. pchor. Łukasza Glińskiego po zawodach były pozytywne: „Musimy przyznać że całokształt imprezy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Niedosyt pozostawia liczba widzów – mieliśmy nadzieję gościć szersze grono mieszkańców Bemowa. Główną przyczyną były równolegle prowadzone w tym samym terminie imprezy na terenie Warszawy. Dzięki doświadczeniu nabytemu w tym roku chcemy nie dopuścić aby w przyszłym roku data imprezy nałożyła się z innymi ciekawymi wydarzeniami w okolicach Warszawy. Zasadą zawodów jest zdobycie przez zwycięzców prawa do organizacji kolejnej edycji turnieju – więc do zobaczenia za rok!”

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki:

POKONYWANIE TORU PRZESZKÓD W OŚRODKU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ:

• I miejsce z wynikiem 1:01,52 min – Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy
  • II miejsce z wynikiem 1:18,12 min –Szkoła Główna Służby Pożarniczej z Warszawy

PŁYWANIE:

• I miejsce z wynikiem 94 pkt. – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych z Wrocławia
  • II miejsce z wynikiem 93 pkt. – Wojskowa Akademia Techniczna z Warszawy
  • III miejsce z wynikiem 82 pkt. – Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni

TENIS ZIEMNY:

• I miejsce z wynikiem 7 pkt. – Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych
  • II miejsce z wynikiem 10 pkt. – Wojskowa Akademia Techniczna
  • III miejsce z wynikiem 10 pkt. – Akademia Marynarki Wojennej