Mistrzostwa Polski Uczelni Mundurowych – II Puchar Rektorów

Po raz drugi Samorządy Studenckie warszawskich uczelni mundurowych tj. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz Wojskowej Akademii Technicznej zorganizowały Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów.

Patronat Honorowy nad zawodami objął Podsekretarz Stanu w MSWiA Pan Zbigniew Sosnowski oraz Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Jarosław Dąbrowski.

W dniach 26-29 maja reprezentanci następujących uczelni:

• Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni,
  • Akademii Obrony Narodowej z Warszawy,
  • Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych z Wrocławia,
  • Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina,
  • Wydział Wojskowo-Lekarski z Łodzi,
  • Szkoły Głównej Służby Pożarniczej,
  • Wojskowej Akademii Technicznej

rywalizowali w konkurencjach sportowych. Przedstawiciele uczelni mundurowych toczyli zmagania w piłce nożnej, plażowej piłce siatkowej, regatach żeglarskich, ośrodku sprawności fizycznej, pożarniczym ćwiczeniu bojowym, pływaniu, tenisie ziemnym oraz strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Konkurencje zostały rozegrane na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz nad zalewem zegrzyńskim. Zawodnicy poszczególnych dyscyplin zbierali punkty dla swojej Uczelni na poczet klasyfikacji generalnej.

Miejsca na  najwyższym stopniu podium w  poszczególnych dyscyplinach zajęły:

• w piłce nożnej, plażowej piłce siatkowej oraz w pożarniczym ćwiczeniu bojowym I miejsce zajęła Szkoła Główna Służby Pożarniczej;
  • w pływaniu oraz regatach żeglarskich I miejsce zajęła Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych;
  • w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego oraz w tenisie ziemny I miejsce zajęła Akademia Obrony Narodowej
  • w ośrodku sprawności fizycznej I miejsce zajęła Wojskowa Akademia Techniczna.

Spośród zawodników wyłoniono również:

• najlepszego strzelca w piłce nożnej – zawodnik Szkoły Głównej Służby Pożarniczej st. str. pchor. Michał Klaus, strzelił 7 bramek.
  • najwszechstronniejszego zawodnika w piłce siatkowej – również zawodnik SGSP – st. sekc. pchor. Kamil Makowicz
  • najlepszy strzelec z wynikiem 92 pkt. – st. chor. Robert Hoppe z Akademii Obrony Narodowej.

W sobotnie południe uhonorowano zawodników jak i uczelnie w poszczególnych dyscyplinach oraz w klasyfikacji generalnej, gdzie wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce z wynikiem 54 pkt. WSOWL

II miejsce z wynikiem 52 pkt. SGSP

III miejsce  z wynikiem  41 pkt. AON

IV miejsce z wynikiem  40 pkt. WAT

V  miejsce z wynikiem 39 pkt. AMW

VI miejsce z wynikiem  20 pkt. WWL UM

VII miejsce z wynikiem 14 pkt. WSOSP

Tradycyjną zasadą zawodów jest przeniesienie praw do organizacji kolejnych zawodów na drużynę zwycięską, a więc kolejna edycja zawodów odbędzie się we Wrocławiu.

Ideą zawodów jest integracja środowiska mundurowego podczas rywalizacji sportowej jak i wspólnego odpoczynku i relaksu w czasie pikniku wojskowego. W sobotę na terenie poligonu Wojskowej Akademii Technicznej na zawodników jak i mieszkańców m. st. Warszawy czekały takie atrakcje jak:

• quady i motorowery firmy Honda udostępnione przez Motocyklowe Centrum Serwisowe
  • dmuchany byk, ring bokserski, zorbing, zestaw sumo
  • pokazy rekonstrukcyjne przygotowane przez grupy militarnej.

KOMUNIKAT KOŃCOWY

PUNKTACJA ZESPOŁOWA ZA DYSCYPLINĘ PŁYWANIE

I miejsce z wynikiem 100 pkt Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu

II miejsce z wynikiem 91 pkt Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

III miejsce z wynikiem 77 pkt Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

PUNKTACJA ZESPOŁOWA ZA DYSCYPLINĘ POKONYWANIE TORU PRZESZKÓD W OŚRODKU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

I miejsce Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

II miejsce Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu

III miejsce Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie

PUNKTACJA ZESPOŁOWA ZA DYSCYPLINĘ TENIS ZIEMNY

I miejsce- Akademia Obrony Narodowej

II miejsce- Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu

III miejsce- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

PUNKTACJA ZESPOŁOWA ZA DYSCYPLINĘ PIŁKA NOŻNA

I miejsce- Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie

II miejsce- Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

III miejsce- Wydział Wojskowo – Lekarski Uniwersytetu Łódzkiego

KRÓLEM STRZELCÓW TURNIEJU został zawodnik Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie st. str. pchor. Michał Klaus z dorobkiem 7 bramek.

PUNKTACJA ZESPOŁOWA ZA DYSCYPLINĘ PLAŻOWA PIŁKA SIATKOWA

I miejsce Szkoła Główna Służb Pożarniczej w Warszawie

II miejsce Akademia Obrony Narodowej w Warszawie

III miejsce Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni