Mistrzostwa Polski Uczelni Mundurowych – V Puchar Rektorów

Komisja Uczelni Mundurowych Parlamentu Studenckiego Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Akademią Marynarki Wojennej zorganizowała w dniach 14-16 października 2016 roku V edycję największych zawodów sportowych uczelni mundurowych.

Po raz pierwszy zawody odbyły się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W zawodach wystartowały reprezentacje wszystkich uczelni mundurowych. Studenci mundurowi rywalizowali w 8 dyscyplinach sportowych.

Reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce. Wobec tego Puchar Rektorów Uczelni Mundurowych na kolejny rok pozostał w WAT. W tym samym czasie rozegrano Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych i piłce siatkowej (żołnierze zawodowi i kandydaci na żołnierzy zawodowych) i w futsalu (tylko żołnierze zawodowi +35 lat).