Mistrzostwa Polski Uczelni Mundurowych – VI Puchar Rektorów

W dniach 27-29 października 2017 r. zorganizowane zostały kolejne Mistrzostwa Polski Uczelni Mundurowych – VI Puchar Rektorów oraz Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego, których gospodarzem była Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbyło się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym Akademii Marynarki Wojennej w Czernicy. Punktualnie o godzinie 13 prorektor ds. kształcenia i studenckich Akademii Marynarki Wojennej kmdr Dariusz Bugajski uroczyście rozpoczął zmagania w zawodach sportowych, życząc uczestnikom jak najlepszych wyników.

W zawodach udział wzięły delegacje z następujących uczelni mundurowych:

• Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie,
  • Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu,
  • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie,
  • Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie.

Po dwóch dniach ciężkich zmagań oraz wielkiego zaangażowania w sportową rywalizację, nadszedł czas na podsumowanie wyników. Po przeliczeniu wszystkich punktów, sędzia główny zawodów kmdr por. Dariusz Sapiejka ogłosił zwycięzców. Zwycięzcami II Mistrzostw Polski Uczelni Mundurowych – VI Pucharu Rektorów została Wojskowa Akademia Techniczna, natomiast w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego zwyciężyła Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki.

Ceremonia wręczenia nagród nastąpiła ostatniego dnia zawodów. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczął prorektor ds. wojskowych Akademii Marynarki Wojennej kmdr Paweł Podgórny, który w imieniu własnym oraz władz uczelni podziękował zawodnikom za zaangażowanie i rywalizację w duchu fair–play. Na zakończenie dodał, że rywalizacja w III Mistrzostwach Polski Uczelni Mundurowych – VII Puchar Rektorów odbędzie się w Warszawie (gospodarzem będzie Wojskowa Akademia Techniczna).