Mistrzostwa Polski Uczelni Mundurowych – VII Puchar Rektorów

Od 13 do 15 kwietnia, w murach Wojskowej Akademii Technicznej, w ośmiu konkurencjach sportowych rywalizowali podchorążowie uczelni wojskowych.

Za nami już siódma edycja Mistrzostw Polski Uczelni Mundurowych – VII. Puchar Rektorów, której organizatorem jest Komisja Uczelni Mundurowych.
Mistrzostwa objął patronatem honorowym Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Jan Widera oraz Prezydent m.st. Warszawy – Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Patronami medialnymi tego wydarzenia były Polska Zbrojna oraz portal Defence24.pl.

Uroczyste otwarcie zawodów odbyło się w piątek, 13 kwietnia w hali sportowej Studium Wychowania Fizycznego WAT. Po przyjęciu meldunku od Przewodniczącego Samorząd Studencki WAT sierż. pchor. Marka Dorsa, Prorektor ds. wojskowych płk dr. inż. Artur Król wspólnie z Prorektor ds. studenckich dr. hab. inż. Marzeną Tykarską, Kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego dr Saturninem Przybylskim oraz Przewodniczącym Komisji Uczelni Mundurowych kpr. pchor. Mateuszem Piechowskim powitali przybyłych delegatów i zawodników wszystkich uczelni oraz życzyli powodzenia w sportowej rywalizacji.

Podczas zawodów, które odbywały się w piątek i sobotę, wyłoniono najlepsze drużyny i zawodników w następujących konkurencjach:
• piłka nożna:
🥉 III miejsce – Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie,
• piłka siatkowa:
🥉 III miejsce – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni,
• biegi przełajowe (punktacja zespołowa):
🥇 I miejsce – Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
🥈 II miejsce – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie,
🥉 III miejsce – Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie,
• trójbój siłowy (punktacja zespołowa):
🥉 III miejsce – Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
• tenis ziemny (punktacja zespołowa):
🥉 III miejsce – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni,
• pływanie (punktacja zespołowa):
🥈 II miejsce – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni,
🥉 III miejsce – Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
• badminton (punktacja zespołowa):
🥈 II miejsce – Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
• strzelectwo sportowe:
🥇 I miejsce – Maja Misiewicz (Wojskowa Akademia Techniczna),
🥈 II miejsce – plut. pchor. Kacper Piwowarski (Wojskowa Akademia Techniczna),
🥉 III miejsce – kpr. pchor. Joanna Padiasek (Akademia Wojsk Lądowych).

Tym samym klasyfikacja ogólna z zawodów sportowych uczelni mundurowych o Puchar Rektorów wyłoniła najlepsze uczelnie, a sam Puchar – najbardziej prestiżowa nagroda Mistrzostw – pozostał w Wojskowej Akademii Technicznej.
1 miejsce – Wojskowa Akademia Techniczna (76 pkt),
2 miejsce – Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki (60 pkt),
3 miejsce – Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni (45 pkt),
4 miejsce – Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytet Medyczny w Łodzi (38 pkt),
5 miejsce – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych (25 pkt),
6 miejsce – Akademia Sztuki Wojennej (15 pkt).

W niedzielę o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste zakończenie Pucharu w Klubie WAT wraz z rozdaniem nagród, któremu przewodniczył Rektor-Komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. Najlepszym zawodnikom wręczono nagrody i pogratulowano wysiłku włożonego w sportową rywalizację.

Zawody sportowe zorganizowane w Wojskowej Akademii Technicznej były dużym przedsięwzięciem organizacyjnym, a jej założenia – popularyzowanie kultury fizycznej, zdrowego trybu życia i umacnianie więzi przyszłych kadr oficerskich Wojska Polskiego – zostały w całości spełnione.