XXIX Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych w Warszawie

W dniach 18-21.01.2018 r. odbył się XXIX Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych. Gospodarzem tego przedsięwzięcia był Samorząd Studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Uczestnikami zjazdu byli przedstawiciele następujących samorządów studenckich uczelni zrzeszonych w ramach Komisji Uczelni Mundurowych (KUM):
Prezydium Samorządu Studentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
Samorząd Studentów Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie,
Samorząd Studencki Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie,
Samorząd Studencki WAT w Warszawie,
Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie,
Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
Rada Podchorążych z UMed w Łodzi.
Na zjeździe zabrakło jedynie przedstawicieli z Akademii Wojsk Lądowych, nad czym bardzo ubolewamy.

Pierwszy dzień zjazdu (czwartek, 18.01.2018) został przeznaczony na zakwaterowanie w akademiku oraz aklimatyzację na terenie kampusu Akademii Sztuki Wojennej. W godzinach wieczornych udaliśmy się do teatru Komedia na Żoliborzu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć sztukę pt. „Hotel Westminster”. Sam wyjazd okazał się dla jednej części uczestników idealną okazją na zapoznanie się, a dla drugiej na odnowienie starych znajomości. Z kolei sam spektakl wykonany przez grono znamienitych aktorów pozostawi w nas miłe wspomnienia na długi czas. Po tym wydarzeniu wróciliśmy z powrotem do hotelu i regenerowaliśmy siły na nadchodzący, intensywny weekend.

Drugi dzień zjazdu (piątek, 19.01.2018) rozpoczął się od zwiedzania Sali Tradycji Akademii Sztuki Wojennej. Następnie zostaliśmy oficjalnie powitani przez Prorektora ds. studenckich prof. dr hab. Jarosława Gryza. Po krótkiej przerwie doszło do spotkania z Przewodniczącym Komisji Branżowej PSRP – Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych (PWSZ), podczas którego doszło do dyskusji na temat nawiązania obopólnej współpracy pomiędzy PWSZ a Komisją Uczelni Mundurowych, jednakże wynik tej negocjacji pozostanie przedmiotem ewentualnych, przyszłych rozmów. Po przerwie obiadowej uczestnikom zjazdu przydzielono czas wolny, podczas którego część z nas miała możliwość odpocząć, porozmawiać ze sobą lub pozwiedzać teren kampusu Akademii Sztuki Wojennej. W godzinach wieczornych udaliśmy się do „Escape Room”, gdzie w kilkuosobowych zespołach stawiliśmy czoła wielu zagadkom zlokalizowanym w zamkniętych pomieszczeniach. Te przedsięwzięcie było kolejną okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy uczestnikami zjazdu oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, tak istotnej we współpracy pomiędzy członkami naszej Komisji. Po tym wydarzeniu udaliśmy się do akademika i poszliśmy smacznie spać.

Trzeci dzień zjazdu (sobota, 20.01.2018) rozpoczął się od śniadania, po którym udaliśmy się na halę sportową w celu rozegrania meczu w bubble soccer. Nieobeznanych w temacie zapraszamy do sprawdzenia w internecie czym jest bubble soccer, ale ostrzegamy – w naszym wykonaniu wyglądało to o wiele gorzej 😉 Następnie nadszedł czas na krótką przerwę, a po niej – część właściwą zjazdu, a mianowicie panel sprawozdawczo-wyborczy. Podczas panelu swoją działalność zaprezentowało ustępujące Prezydium Komisji Uczelni Mundurowych – ppor. nawig. Mateusz Laszkiewicz, ogn. pchor. Mateusz Małyszek oraz Łukasz Kotwica. Po tym wystąpieniu doszło do powołania Komisji Wyborczej, która przeprowadziła wybory na nowego Przewodniczącego, V-ce Przewodniczącego oraz Sekretarza Komisji Uczelni Mundurowych. W wyniku wyborów na kadencję 2018 powołani zostali:
– na funkcję Przewodniczącego – kpr. pchor. Mateusz Piechowski,
– na funkcję V-ce Przewodniczącego – st. str. Sebastian Sowa,
– na funkcję Sekretarza – st. kpr. pchor. Mateusz Parda.
Po wyborach nadszedł czas na krótkie wystąpienie nowo wybranego Przewodniczącego oraz uchwalenie następnego gospodarza zjazdu (którym został Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi), uchwalenie składki członkowskiej uczelni zrzeszonych w KUM oraz uchwalenie nowego logotypu KUM. Po sesji sprawozdawczo-wyborczej złapaliśmy chwilkę czasu wolnego, który wykorzystaliśmy na odświeżenie się oraz spotkanie z osobami towarzyszącymi na bal studenta Akademii Sztuki Wojennej. O godzinie 20:00 wszyscy udaliśmy się do kasyna Akademii Sztuki Wojennej na wspomniany bal studenta, podczas którego przez kilka godzin mieliśmy okazję bawić się do białego rana przy ulubionych rytmach muzycznych (oczywiście nie mogło zabraknąć hitowego Dj Otzi – Hey Baby).

Czwarty, ostatni dzień zjazdu (niedziela, 21.01.2018) poświęciliśmy na pakowanie się oraz pożegnanie z uczestnikami zjazdu. W ten weekend już po raz kolejny dzięki uprzejmości jednej z uczelni mieliśmy możliwość spotkać się we wspólnym gronie oraz porozmawiać o naszych planach na przyszłość. Znów część z nas brała udział w zjeździe KUM po raz pierwszy, co umożliwiło zawarcie nowych znajomości i wymianę doświadczeń pomiędzy studentami.

Z tego miejsca dziękujemy Samorząd Studentów Akademii Sztuki Wojennej za ugoszczenie uczestników zjazdu oraz ustępującemu Prezydium za ogromny wkład pracy, jaką włożyli w działalność Komisji Uczelni Mundurowych.

A w marcu tego roku… widzimy się w Uniwersytet Medyczny w Łodzi do zobaczenia!