XXVII Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych w Warszawie

W dniach 11-14.05.2017 r. na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbył się XXVII Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych.

Poza reprezentantami Uczelni-Gospodarza pojawili się na nim przedstawiciele wszystkich uczelni wojskowych: Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Punktem kulminacyjnym zjazdu było spotkanie Komisji z władzami Wojskowej Akademii Technicznej, w tym z Prorektorem ds. wojskowych płk. dr. inż. Arturem Królem. Przewodniczący Komisji Uczelni Mundurowych sierż. pchor. Mateusz Laszkiewicz z WSOSP opowiedział o historii, osiągnięciach i planie działania Komisji na najbliższe miesiące. Podjęty został także temat Samorządu Studenckiego WAT – koledzy i koleżanki z innych uczelni wyrażali duże zadowolenie z racji ponownego tworzenia się struktur Samorządu Wojskowej Akademii Technicznej. Wszyscy zgodnie podkreślali, że liczą na owocną współpracę.

Poza tym zjazd obfitował w liczne panele dyskusyjne, na których rozmawiano na temat Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Wojskowych, Pucharu Rektorów, Ogólnopolskiego Balu Uczelni Mundurowych czy odznaki KUM i kwestiach jej przyznawania. Uczestnicy mogli brać udział również w szkoleniach dotyczących dress code’u oraz pozyskiwania sponsorów zorganizowanych przez Skuteczny Samorząd.