XXX Zjazd Komisji Uczelni Mundurowych w Łodzi

W dniach 22-25 marca 2018 roku Rada Podchorążych z Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi była organizatorem XXX Zjazdu Komisji Uczelni Mundurowych.

W Zjeździe brali udział delegaci i przedstawiciele z następujących uczelni:
– Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie,
– Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
– Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie,
– Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie,
– Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie,
– Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie,
– Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Przez dwa dni podchorążowie i studenci z wyżej wymienionych uczelni debatowali nad działalnością bieżącą Komisji oraz planach do zrealizowania jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym. Planowane jest stworzenie takich inicjatyw, jak: Summer KUMp (obóz letni dla studentów uczelni mundurowych) czy Gala Wyróżnień Środowiska Mundurowego. Ponadto uczestnicy Zjazdu rozmawiali o strategii Komisji na lata 2018-2020, zasadach przyznawania odznak dla najaktywniejszych uczestników oraz nowelizacji regulaminu Komisji.

To jednak nie wszystko – dla uczestników Zjazdu zostały przygotowane liczne atrakcje, które miały za zadanie „zintegrować” uczestników Zjazdu, dzięki temu mieli oni możliwość zagrać w laserowy paintball, wziąć udział w skróconym kursie TC3, zwiedzić starówkę czy też pobawić się na wieczornej imprezie w klubie
„Medyk”.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować przede wszystkim Pawłowi Żurowskiemu oraz Agacie Fiedorowicz z Rady Podchorążych Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za doskonałą organizację Zjazdu oraz opiekę podczas naszego pobytu.