II Ogólnopolski Bal Podchorążego

Dnia 6 maja 2011 roku w Hali Arenie w Poznaniu odbył się 2 Ogólnopolski Bal Podchorążego, którego organizowany był przez Komisję Uczelni Mundurowych oraz przez Fundację Oficerów i Podchorążych United Army’s Fiest, a także Fundację Studentów i Absolwentów Uczelni Wyższych – Pomeranian Students’ Coalition.

Bal objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania Pan Ryszard Grobelny.

Podchorążowie pięciu uczelni mundurowych zrzeszonych pod szyldem Komisji Uczelni Mundurowych zaprosili swoje osoby towarzyszące na ten weekend do stolicy Wielkopolski co sprawiło, że w imprezie wzięło udział prawie pół tysiąca osób z całego kraju.

– Wszystko zaczęło się dwa lata temu od artykułu w „Polsce Zbrojnej” pod tytułem „Lekki powiew snobizmu”. Autor sugerował, że nasza armia mogłaby przyjąć zwyczaje armii amerykańskiej, francuskiej czy angielskiej, gdzie od wielu lat podchorążowie mają okazję integrować się z podoficerami i oficerami. To był impuls, po którym przystąpiliśmy do działania. Kilka miesięcy później zorganizowaliśmy pierwszy tego typu bal w Hali Ludowej we Wrocławiu – tłumaczy poznaniak Marcin Fertyk z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Powietrznych w Dęblinie.

Goście bawili się do białego rana przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania jak również byli świadkami występu utalentowanej wokalistki Sabiny Jeszki – finalistki ostatniej edycji „Mam Talent”.

Nie mogło zabraknąć również gości honorowych – swoją obecnością zaszczycili nas reprezentanci dowódców rodzajów poszczególnych sił zbrojnych m.in. Zastępca Szefa Sztabu DSP Pan gen. bryg. Jerzy Fryczyński.

Biorąc udział w Balu uczestnicy mieli szansę wygrać nagrody m.in. Kolekcja Mebli Klose ufundowała meble oraz aparaty telefoniczne; Hotel Gromada Poznań ufundował dwa weekendowe vouchery dla dwóch osób aby zwycięzcy mogli wrócić na kolejny weekend do tego pięknego miasta. Ciekawą nagrodą był również tygodniowy rejs żaglowcem ufundowany przez Akademię Marynarki Wojennej.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne tego typu wydarzenia w przyszłości!

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/ab/68/4dc5042f10067_o,size,933x0,q,70,h,d6d862.jpg